Instalacje

Pompy ciepła

Coraz częściej do łask wracają pompy ciepła. Te nowoczesne, w połączeniu z kolektorami słonecznymi, są w stanie zapewnić wystarczającą ilość ciepłej wody użytkowej oraz pokryć zapotrzebowanie na ciepło w domu. Jednakże warunkiem, który trzeba spełnić, aby te zapewnienia nie stały się mitem, jest odpowiednie dobranie urządzeń, w zależności od zapotrzebowań mieszkańców. Tierra Projekt Kołobrzeg wykona projekt instalacji dopasowany indywidualnie do Państwa.

Pompy ciepła umożliwiają wykorzystanie ciepła niskotemperaturowego i odpadowego do wentylacji i ogrzewania pomieszczeń lub przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Zastosowanie pomp ciepła

Narastający rozwój budownictwa oraz stale rosnące koszty pozyskiwania i transportu paliw, spowodował ponowne odkrycie i zastosowanie pomp ciepła w gospodarce bytowo-komunalnej oraz przemyśle. Pompy ciepła pozwalają na wykorzystanie nieograniczonych zasobów energii odnawialnej czy odpadowej (zasoby geotermiczne, promieniowanie słoneczne, ciepło zawarte w ściekach, powietrzu zewnętrznym i zużytym wentylacyjnym, wodach powierzchniowych itp.).

Wykorzystując ogromne ilości energii cieplnej, które utrzymują się w naturalnych pokładach takich, jak ziemia, powietrze i woda, dzięki pompom ciepła możliwe jest pozyskanie z nich energii w sposób opłacalny ekonomicznie. Jest to nowoczesna i ekologiczna metoda ogrzewania domu bazująca na sprawdzonej metodzie odzyskiwania ciepła. Odpowiednio dobrana do potrzeb danego budynku spełni zapotrzebowanie na energię cieplną.

Tą stronę wyszukiwano za pomocą słów:

  • pompy ciepła kołobrzeg
  • projekty pomp ciepła
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (6 votes cast)
Pompy ciepła, 10.0 out of 10 based on 6 ratings