Instalacje

Instalacja CO – instlacje grzewcze

Instalacja centralnego ogrzewania (instalacja grzewcza)

Jest to dostarczenie ciepła do elementów grzejnych zlokalizowanych w docelowych pomieszczeniach za pomocą gorącej wody. Jest to również  dystrybucja ciepła po budowli, uzyskanego z przetworzenia paliwa w jednym, specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu- kotłowni. Do rozprowadzania ciepła wykorzystuje się wodę, parę wodną oraz powietrze. Stosuje się systemy obejmujące jedno mieszkanie (centralne ogrzewanie etażowe), jeden budynek, kilka budynków, a nawet całe miasta.

instalacje grzewcze - projekty

projekty instalacji grzewczych

W instalacjach obejmujących jeden budynek woda może krążyć w wyniku zmian gęstości przy zmianach temperatury (CO grawitacyjne) lub jej przepływ jest wymuszany pompą wodną. W większych instalacjach stosuje się wyłącznie systemy z wymuszonym obiegiem. Także w małych budynkach (np. domach jednorodzinnych) stosuje się obieg wymuszony.

Instalacja grzewcza – projekty

Instalacja grzewcza to poza bieżącą wodą czy kanalizacją, jeden z najbardziej niezbędnych elementów w naszych domach. Dlatego tak ważne są kompletne projekty instalacji grzewczych. Warto się dobrze zastanowić, co będzie najlepszym źródłem ciepła CO jak również ogrzewania wody użytkowej CWU już we wstępnym etapie projektowania domu.

instalacja centralnego ogrzewania (grzewcza)

Tą stronę wyszukiwano za pomocą słów:

  • Instalacja CO kołobrzeg
  • instalacja grzewcza
  • projekt instalacje grzewcze
  • projekty instalacji CO
  • instalacja centralnego ogrzewania kołobrzeg
  • instalacja grzewcza kołobrzeg
  • projekty instalacji grzewczych

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.9/10 (8 votes cast)
Instalacja CO - instlacje grzewcze, 9.9 out of 10 based on 8 ratings