Instalacje

Instalacja klimatyzacji

Klimatyzacja – proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka  lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego.

Obowiązujące w Polsce akty prawne:

  • PN-83/B-03430 – Wentylacja w budynkach mieszkalnych zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. Wymagania – wraz ze zmianą PN-83/B-03430/Az3:2000 (całość normy),
  • PN-78/B-03421 – Wentylacja i klimatyzacja. Parametry obliczeniowe powietrza wewnętrznego w pomieszczeniach przeznaczonych do stałego przebywania ludzi (całość normy),
  • PN-87/B-02151.02 – Akustyka budowlana. Ochrona przed hałasem pomieszczeń w budynkach. Dopuszczalne wartości poziomu dźwięku w pomieszczeniach (całość normy).

Klimatyzacja to prosty sposób poprawy komfortu życia. Odpowiada ona nie tylko za ochładzanie powietrza w pomieszczeniach podczas upałów ale również usuwa z nich nadmiar wilgoci, co ma znaczący wpływ na lepsze samopoczucie. Istotna jest prędkość przepływu schłodzonego powietrza oraz możliwość regulowania w urządzeniu kierunku jego wydmuchiwania.

klimatyzacja - instalacja

Tą stronę wyszukiwano za pomocą słów:

  • Instalacja klimatyzacji 
  • klimatyzacje kołobrzeg

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)
Instalacja klimatyzacji, 10.0 out of 10 based on 5 ratings